Cesta za menhirem
Většina z nás ráda cestuje. A zvlášť dovolená láká na různé výlety. Všichni se chceme někam podívat i o té sebemenší dovolené. Vyrazit lze kamkoliv. Za uměním, historií nebo za zábavou. Zlákají i vás ty pravěké kamenné útvary, o kterých je známo že působí na lidskou populaci pozitivně a ukrývají jistý druh energie?
Kamenný pastýř u Kladna
Směr nás navádí za obec Klobouky. Tam na otevřeném samotném poli stojí nejvyšší menhir známý jako „kamenný pastýř“. Jeho šířka dosahuje až jednoho metru a výška měří zhruba 3,5 metru. Určit jak je přesně starý, to je velmi těžké. Silnice k menhiru je obyčejná. Protože je usazen v poli a není tam žádné parkoviště, proto mnoho návštěvníků jede až k místu na jízdním kole. Avšak ani cesta autem není marná. Procházkou z Klobouků nás může zlákat i krátká pěší turistika přírodou.
Co je menhir vůbec zač?
Menhir je pojmenování, které označuje něco jako velký kámen. Dalo by se říct, že jde o kamenný balvan. Tento útvar skrývá jisté tajemství dřívější doby. Protože ani ti nejlepší odborníci nepřišli na to, jaký měl vůbec význam pro naše předky. Takže těžko můžeme s jistotou konstatovat, že jde o jakýsi sloup nebo třeba místo kde se v dávných dobách konaly rituály. Každopádně lidé, kteří navštíví menhir, mají prokazatelně lepší náladu. A energie působící po psychické stránce není vůbec vyloučena. Vždyť i pouhá meditace může být originální na tomto zajímavém tajemném místě.
V České Republice je takových útvarů opravdu málo. Doporučujeme také výlet za zajímavými kameny do Drahomyšle, Slavětína nebo do Orasic případně do nedaleké Prahy. Pokud chceme cestovat po delších trasách, za zvážení stojí i návštěva těchto tajemných útvarů v zahraničí. Konkrétně Bretaň ve Francii skrývá různé menhiry. Za zmínku stojí i velmi známý Stonehenge v Anglii, který je takovým řekněme kompletem mnoha obrovských kamenů.